Korona ve Sosyal Hizmetler

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Covid-19 dayanışması sürüyor, vatandaşa desteğin kapsamı genişliyor.

Ücretsiz ulaşımdan hastane personelinin tamamı yararlanacak.

Karantinadaki vatandaşa yemek, aç kalan sokak canlılarına mama.

Adana Büyükşehir Belediyesi, Covid-19 salgınının etkisini artırması nedeniyle, uzun süredir verdiği hizmetlere yenilerini eklerken, sosyal belediyecilik uygulamalarını artırıyor. Karantinadaki Covid-19 hastalarına kahvaltı ve sıcak yemek servisini sürdüren Adana Büyükşehir Belediyesi, hastalıkla savaşın ön cephesinde yer alan sağlık çalışanlarına verilen ulaşım desteğinin de kapsamını genişletti. Büyükşehir ekipleri ayrıca sokağa çıkma yasağı nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak canlıları için mama ve su takviyesi yaptı.

ÜCRETSİZ ULAŞIMDAN HASTANE ÇALIŞANLARININ TAMAMI YARARLANACAK
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, belediyeye ait otobüs ve metroyu kapsayan ücretsiz ulaşımdan hastane personelinin tamamının yararlanması için talimat verdi.

SOKAK CANLILARINA MAMA VE SU TAKVİYESİ
Öte yandan mekanlar kapalı olduğu için yiyecek bulmakta zorlanan sokak canlıları için de besleme yapıldı. Şehrin muhtelif yerlerindeki mama ve su kaplarını kontrol Adana Büyükşehir Belediyesi ekipleri, su ve mama takviyesi yaptı.

KAHVALTI VE SICAK YEMEK İÇİN WHATSAPP HATTI
Adana Büyükşehir Belediyesi Derman Ekipleri, ihtiyaç sahibi Covid-19 hastalarına yönelik uyguladığı kahvaltı ve sıcak yemek hizmetine devam ediyor. Hizmetten yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi Covid-19 hastalarının e-Devlet ve e-Nabız üzerinden Covid-19 pozitif olduklarını gösteren belgeyi Whatsapp hattı üzerinden Adana Büyükşehir Belediyesi’ne göndermesi gerekiyor. Kahvaltı ve sıcak yemek servisi, hastanın karantina süresi bitene kadar devam ediyor.